برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) در کانون‌های مساجد خوزستان
برگزاري مراسم عزاداري اباعبدالله‌الحسين (ع) در کانون‌هاي مساجد خوزستان

برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) در کانون‌های مساجد خوزستان

کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد خوزستان، همزمان با آغاز ماه محرم، اقدام به برگزاري مراسم‌هاي عزاداري اباعبدالله‌الحسين (ع) و شهداي کربلا کردند.
شناسه خبر : 63289 تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ زمان انتشار : ۱۱:۱۸

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خوزستان، حجت‌الاسلام قاسم سمیری، با اشاره به فعالیت‌های کانون‌های مساجد خوزستان در ایام محرم اظهار کرد: در استان خوزستان بالغ بر یک هزار و 200 کانون فرهنگی هنری در مساجد خوزستان فعال هستند که همه‌ساله علاوه بر برنامه‌های فرهنگی و هنری، مراسم‌هایی را در مناسبت‌های مختلف برگزار می‌کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خوزستان، افزود: همزمان با آغاز ماه محرم و ایام شهادت اباعبدالله‌الحسین (ع)، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خوزستان اقدام به برگزاری مراسم‌هایی جهت بزرگداشت رشادت‌های شهدای کربلا کردند.

وی اضافه کرد: از جمله این برنامه‌ها سیاه‌پوش کردن مساجد، راه‌اندازی هیئت‌های عزاداری، زنجیرزنی و سینه‌زنی در مساجد، سخنرانی پیرامون واقعه کربلا و سیره اباعبدالله‌الحسین (ع) توسط خطبای برجسته استان و ائمه جماعات، نشست‌های بصیرتی و ... است.

حجت‌الاسلام سمیری، ادامه داد: اطعام نیازمندان، توزیع بسته‌های معیشتی، ایستگاه صلواتی، محافل انس با قرآن، روضه‌های خانگی، مسابقات کتابخوانی با موضوع محرم، اجرای تعزیه با موضوع قیام کربلا و ... است.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن با توجه به فرا رسیدن تابستان و اوقات فراغت، برنامه‌های مختلفی اعم از آموزشی، فرهنگی، هنری، ورزشی و اردویی توسط کانون‌های مساجد ویژه نوجوانان و دانش‌آموزان دختر و پسر در حال برگزاری است.

کلمات کلیدی: ماه محرم