اجراي طرح ملي غني‌سازي اوقات فراغت در بيش از هزار کانون فرهنگي هنري خوزستان

اجرای طرح ملی غنی‌سازی اوقات فراغت در بیش از هزار کانون فرهنگی هنری خوزستان

حجت الاسلام همت‌پور گفت: طرح تابستانه (فهما) با محوريت فضاي مجازي در بيش از هزار کانون فرهنگي هنري مساجد استان خوزستان برگزار مي شود.
شناسه خبر : 14166 تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۲:۳۶

حجت الاسلام و المسلمین «مرتضی همت‌پور» در گفت وگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، با اشاره به اجرای طرح اوقات فراغت کانون‌های مساجد خوزستان اظهار کرد: طرح ملی غنی‌سازی اوقات فراغت بچه‌های مساجد در بیش از یک‌هزار کانون فرهنگی هنری استان در حال اجرا است.

 

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خوزستان افزود: طرح تابستانه فهما (فرهنگی هنری مساجد ایران) بیشتر با محوریت فضای مجازی و همچنین در صورت حضور بچه‌های مسجد با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اجرا می‌شود.

 

وی با بیان اینکه برنامه‌های قرآن و عترت و اخلاق و عقاید از مهم‌ترین برنامه‌های تابستانه فهما است اضافه کرد: در این طرح مواسات و همدلی، کمک مؤمنانه، اهدای بسته‌های معیشتی به افراد کم‌بضاعت از فعالیت‌های تاثیرگذار بچه‌های مسجد بوده است.

 

حجت‌الاسلام همت‌پور خاطر نشان کرد: آگاهی‌بخشی عمومی در فضای مجازی جهت سلامت عمومی و مقابله با ویروس کرونا از دیگر فعالیت‌های طرح تابستانه فهما بوده که در حال اجرا است.

 

وی با اشاره به اینکه امام جماعت مساجد نقش بسزایی در اجرای طرح تابستانه فهما و مدیریت و معنویت بچه‌های مسجد دارند یاد آور شد: در این طرح به مبحث کتاب و کتابخوانی و ماندن در خانه همراه با مطالعه فرهنگ‌سازی و بسترسازی مناسب صورت پذیرفته است.